تبلیغات بنری

تبلیغات بنری

یکی از انواع روش های تبلیغاتی تحت وب که مورد استقبال بسیاری از وب مسترها قرار گرفته است  و یکی از پرکاربرد ترین نوع تبلیغات در دنیای مجازی بوده بنر ها و تبلیغات بنری هستند.این تبلیغات جزو اولین نوع تبلیغات در سطح اینترنت بوده و به طور معمول به صورت کادر های آماده با اندازه های مختلف و استاندارد در قسمت های مختلف سایت ها قرار میگیرد.

تعریفی خلاصه از این دسته بندی ها به این صورت است :

  • بنر های ثابت که در اندازه های مشخص طراحی شده است و دارای پسوند jpg یا gif میباشند و معمولا جزو تبلیغات با قیمت های پایین میباشد.
  • بنر های انیمیشن که به صورت فلش طراحی میشود و نمایش آن به صورت متحرک است و به دلیل اینکه با گرافیک خاص و جداب طراحی میشود حس بهتری به بیننده منتقل میکند و بازده آن بسیار بیشتر از بنرهای ثابت میباشد.

و ...

از لحاظ نمایش تبلیغات بنری ممکن است در شکل های مختلف به صورت تصویر ساده , انیمیشن , متن و ... نمایش داده شود.با کلیک بر روی این بنر ها میتوان به سایت آگهی دهنده وارد شد.

در اکثر سایت هایی که پذیرش تبلیغات دارند یا به نوعی آنها را تبلیغ دهنده می نامیم و از این راه کسب درآمد اینترنتی دارند میتوانید تبلیغات بنری را مشاهده نمایید.تبلیغات بنری به صورت پاپ آپ هم ممکن است نمایش داده شوند به این صورت که در هنگام باز شدن صفحه سايت و یا قسمت هایی از سايت ظاهر مي شود که کاربر میتواند آن را مدیریت کرده و در صورت عدم علاقه به آن , آن را ببندد.

طراحی بنر ها فاکتور بسیار مهمی در این نوع تبلیغات میباشد که باید به آن توجه زیادی داشت.به صورتی که بیننده را راغب به دیدن آن و نبستن آن کرد.که این بحث برمیگردد به توانایی طراح بنر که تا چه میزان به مبحث مورد نظر شما تسلط دارد و تا چه میران بتواند بنر شما را جذاب طراحی کند که بیننده و مخاطب خاص تان را جذب کنید.

دیدن تبلیغات بنری یك شركت از سوی مشتریان، چه با كلیك بر روی آنها همراه باشد و چه نباشد، در معروف كردن نام شركت با هزینه‌ای اندك، نقشی باور نكردنی دارد.به طور کلی این روش از تبلیغات بدلیل داشتن هزینه پایین طراحی و پست زدن یکی از متداول ترین اشکال تبلیغات در اینترنت به شمار می آید.

با تمام این تعاریف و بحث ها دقت داشته باشید که تبلیغات بنری تنها یکی از هزاران روش تبلیغات در اینترنت می باشد و هرگز این فکر را نکنید که با داشتن تنها چندید بنر یا سرمایه گذاری به تنهایی در این بخش میتواند برای کب و کار شما مفید و سودمند باشد.این را بخاطر بسپارید که تبلیغات بنری به تنهایی معادل تبلیغات اینترنتی نیست و بحث تبلیغات اینترنتی بسیار بحث پیچیده و وسیعی میباشد و هر نوع از تبلیغات فقط بخشی از تبلیغات اینترنتی را شامل میشوند!